Transformační koučka

 jsem všímavou a diskrétní průvodkyní na cestě za tvými sny

Jenom ty můžeš dát své cestě jiný směr

Moje nabídka & cena

Časté otázky

Jak ti může být koučink k užitku a co od něj čekat?

Koučink se zaměřuje na přítomnost a budoucnost. Pomůže ti objevit vlastní potenciál a nalézat tvé vlastní odpovědi a řešení.

Kouč působí jako všímavý a diskrétní průvodce, který ti klade vhodné otázky, poskytuje podporu a pomáhá překonávat překážky. Pomůže ti zvědomit si, co doopravdy chceš a co pro to můžeš udělat. 

Kouč nebude řešit problémy za tebe, ale povede tě k tomu, abys našla(našel) odpovědi v sobě. Všechny zdroje, které potřebuješ k dosažení tvého cíle/přání již máš v sobě. Možná ti něco brání je plně využít, ale rozhodně jsou tam 😉

Koučink není psychoterapie ani poradenství.

Co pro tebe může udělat?

Koučink je pro každého, kdo hledá podporu a pomoc na cestě. S jeho pomocí najdeš svůj vnitřní klid a spokojenost 🌟  

Témat koučinku je tolik, kolik je na světě lidí…

  • Jsem ve slepé uličce
  • Toužím po změně, a přitom se nemůžu hnout z místa
  • Jsem na pokraji syndromu vyhoření
  • Nevím, jak získat práci podle mých představ
  • Potřebuji změnu
  • Stojím na životní křižovatce 
  • Potřebuji najít nový smysl života
  • Hledám novou radost ze života
  • Potřebuji v životě najít balanc
  • Chci vystoupit ze své komfortní zóny

Jsi pro změnu ochotna/ochoten udělat vše potřebné ? 
Na společných sezeních najdeme způsob kudy vyjít ze slepé uličky ven.

Proč využít mých služeb?

Využívat služeb kouče je pravda určitý nadstandard.
Nadstandard, který může do tvého života přinést novou kvalitu. Stejně jako si nestříháš doma vlasy před zrcadlem, netrháš si zuby…, stejně tak se můžeš rozhodnout dál nepokračovat v životních strategiích, které ti nepřinášejí užitek. Místo toho vyhledáš profesionála, který ti díky svému know-how a za finanční obnos dokáže vytvořit prostor pro nové perspektivy, ujasnění cílů, pochopení své vnitřní motivace a hodnot. Přidanou hodnotou je ve výsledku úleva, že už nemusíš být obětí okolností, ale dokážeš nacházet funkční řešení a cesty ze slepých uliček.

Proč využít koučink právě ode mě?
Jít cestou změny se mnou je podobné, jako jako mít navigaci. Pomáhám ti najít nejlepší cestu, ale ta konečná volba, kterou zvolíš, je vždy na tobě. Při své práci používám, se svolením klienta, osvědčené techniky a metody, které skvěle fungují a přináší potřebné výsledky. Jakmile pochopíš, jak můžeš pracovat se svou myslí, aby ti to prospívalo, začne se tvá situace měnit k lepšímu.

Sama jsem si v životě “odmakala” nelehká období, včetně syndromu vyhoření, hledání nového smyslu života, problémů s otěhotněním a taky s tím, jak moc bolí o vytoužené miminko přijít. Vím, jak ti je, když se v životě ztratíš a zoufale chceš najít cestu, kudy jít dál. Nicméně stále věřím, že z každé, opravdu každé, slepé uličky vede cesta ven a že je možné ji najít, fakt. 

Vše, co s klientem dělám, mu vysvětluji, aby se mohl dále koučovat i sám. To, že se ti začne v životě více dařit, vnímám jako svou dobře odvedenou práci.  

Koučink je možné využívat i jako určitý druh osobní duševní hygieny.

Shrnuto a podtrženo, ANO není to úplně levné, ačkoliv se snažím udržet svou cenu v takové výši, aby byla moje nabídka dostupná i pro ty, kteří služby kouče běžně nevyužívají.  Současně JE to skvělá nabídka, díky které si můžeš ušetřit mnoho trápení, slepého tápání a mít život takový, jaký chceš.

Transformační koučink

se na rozdíl od toho transakčního zabývá hlubšími rovinami osobnosti klienta. Nejedná se pouze o změnu vnějších činností a chování (transakční koučink), ale o transformaci vnitřních postojů, myšlení, hodnot a přesvědčení klienta. Důraz je kladen na to, jak klient vnímá sám sebe a jaké má představy o svém potenciálu. 

Když klient nedokáže překonat své vnitřní bloky a limitující přesvědčení, může se stát, že i přes veškeré úsilí a získané znalosti nedosáhne požadovaných výsledků. Proto často nestačí zaměřit se jen na změnu konkrétních akcí, ale i na transformaci osobnosti klienta tak, aby byl schopen plně využít svůj potenciál. A k tomu je kouč, i pro tebe, ideálním průvodcem na cestě.  Protože když nejsi na změnu sám/sama a máš k ní podporu, projdeš jí snáz.

Koučink a mentorink

jsou úžasné způsoby, jak dosáhnout svých cílů a rozvíjet svůj potenciál. 

Kouč nepodává hotová řešení, neporadí, ani ti nesdělí svůj názor, ale pomocí otázek a podpory pomáhá objevovat tvé vlastní odpovědi a potenciál. Je to jako mít navigaci, která pomáhá najít nejlepší cestu, ale konečná volba je vždy na tobě. 

Mentoring je o sdílení zkušeností a rad od zkušenějšího jedince. Mentor poskytuje přímou radu a vedení založené na svých vlastních zkušenostech a úspěších. To je jako mít rádce, který ti ukazuje osvědčenou cestu na základě znalostí a zkušeností ze svého vlastního putování. 

Který je pro tebe ten pravý? Pokud hledáš prostor pro objevování vlastních silných stránek a prozkoumání nových možností, koučink může být ta pravá volba pro tebe. Ale pokud toužíš po konkrétních radách a vedení od někoho, kdo už prošel tím, čím právě procházíš, mentoring je skvělým směrem.

A někdy se ti může stát, že najdeš kouče i mentora v jedné osobě – u mě 2v1 platí v oblasti HR.

Co je pro tebe to pravé?

Oba přístupy mají společný záměr – pomoci ti dosáhnout pozitivní změny. Ale způsob, jakým to dělají, je zcela odlišný.

Koučink je orientován na to, jak překonat překážky a dosáhnout svých cílů v přítomnosti a budoucnosti. Není diagnostický, neřeší traumata z minulosti, ani psychické poruchy.

Psychoterapie ti pomůže prozkoumat minulost, porozumět svým emocím a překonat psychické problémy. Je zaměřena na léčení traumat a záseků z minulosti a rozvoj tvé emocionální pohody.

Mýtus #1 

Řekneš mi, co mám dělat. Naučíš mě, jak to dělat správně. Budeš mi kecat do života.
Koučink není poradenství. Kouč rozvíjí potenciál svých klientů pomocí kladení otázek, aktivního naslouchání a přímé komunikace. Rady klientům jsou dokonce jsou přísně zakázané 😌
Pouze pokud má kouč též roli konzultanta/mentora rady může sdělit, a to jen v těch oblastech, ve kterých má prokazatelnou odbornost a 
výhradně se souhlasem klienta.

Mýtus #2

Koučem se může stát každý.
Ačkoliv je koučink neregulovaná profese, koučem se nemůže stát každý. Na koučování je třeba mít vyzrálou a vyrovnanou osobnost a zejména absolvovat akreditovaný/certifikovaný výcvik metod a dovedností tak, aby kouč dokázal svoji práci dělat na profesionální úrovni. Tím to ale nekončí. Práce kouče znamená na sobě celoživotně pracovat. Koučink se nedá naučit pouze z knih.

Mýtus #3 

Koučink je jen pro „losery“, kteří si sami nedokáží poradit. Já se koučuju sám, kouče nepotřebuju.
Po praktické stránce nelze dosáhnout stejných efektů pomocí sebekoučování, jako s pomocí kouče. Ze „slepých uliček v mysli“ se člověk sám většinou nedostane. „Loser“ je pak na vše sám, mimo jiné proto, že si na své cestě pomoc a podporu nedovolí, což se o klientech koučinku rozhodně říci nedá 😉

Mýtus #4 

Kouče nepotřebuju. Na to, abych si popovídal, mám přátele.
Účelem přátelských konverzací je většinou sdílení příběhů. Účelem koučovacích sezení je rozvoj potenciálu a dosahování cílů či přání. Jedná se o dva naprosto odlišné typy konverzace s jiným záměrem. Ačkoliv tě přátelé určitě vyslechnou, kouč má k dispozici efektivní nástroje, díky kterým dochází k AHA momentům a dalšímu seberozvoji.

Hledáš svoji cestu a nevíš, která je pro tebe ta pravá?

Toužíš po změně, ale nevíš, jak na ni?
 

Podám ti pomocnou ruku a pomůžu ti na rozcestí.

Spokojení klienti

Romanu jsem poprosila o pomoc ve chvíli, kdy jsem si vůbec nebyla jistá, kam má moje další profesní dráha směřovat. Oslovilo mě, že má s vyhořením a změnou směru vlastní zkušenost. Přestože koučink není o sdílení zkušeností, žádala jsem jí pak mimo sezení ještě o nějaké „profesní rady do života“, ale ve finále jsem zjistila, že jsem si stejně na nejvíc z toho musela sama v procesu, kterým mě laskavě, ale pevně, provedla, přijít sama. Protože jsem jí už znala dřív, docela jsem se obávala začít mluvit o tom, jak se mi pracovní dráha sype pod rukama. Nechtělo se mi s takovým tématem před někoho, kdo mě do té doby viděl jen jako „úspěšnou kariéristku“. Romana ale během chvíle navodila natolik bezpečný prostor, že mi to vůbec nepřišlo a po krátkém čase jsem byla schopna říct jí opravdu všechno. Moc mi vyhovovalo, že vždy držela pevný prostor pro moji práci. Mám hodně tendenci sklouzávat k nepodstatným věcem, takovému „kamarádskému povídání“, to bych se ale daleko nedostala. Pokud to tedy shrnu, jestli stojíte v životě na křižovatce a cesta, kam vás táhne srdce je pro mozek naprosto nepřijatelná (už jen proto, že někdo účty platit musí), Romana je ten správný člověk, který vám nebude jen mazat med kolem pusy, jak jste skvělí, a že všechno dokážete. Provede vás po cestě, na které si sami uvědomíte, kam jít a kam ne. Pomůže vám najít balanc mezi šťastným a spokojeným životem podle vašich představ a realitou všedního dne, které se prostě vyhnout nedá. Jen se dá brát s mnohem větším nadhledem a lehkostí. A právě ten nadhled a lehkost mi Romana pomohla najít. Moc děkuji, že jsi mi pomohla najít vnitřní sílu.

5/5
Nicole S.
Byl jsem moc spokojen😇 uvědomění, jakou cestou jít, příjemné prostředí, odstranění bloků z minulosti. Již spolupracujeme na dalších věcech. Doporučuji⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
 
5/5
Martin K.

Romanka je úžasná koučka. Má neuvěřitelnou schopnost se do člověka empaticky vcítit. Ze sezení s ní je cítit její opravdový lidský zájem o klienta i to, že si díky některým svým vlastním životním zážitkům umí představit, jak se člověk asi může cítit. Zároveň umí klienta zkušeně provést k cíli, který si sám stanoví. Na sezeních s ní jsem vždy cítila, že mi naslouchá a odcházela jsem s pocitem, že došlo k posunu v tom, co jsme spolu řešily a k vyjasnění situace.

5/5
Kristýna S.
Romču určitě doporučuji, je milá a empatická. Během sezení jsem měla pár AHA momentů a hned je převedla do praxe.
Už se těším na další schůzku. 🙏
5/5
Monika F.

Setkání a koučování s Romčou pro mě byl nakonec vlastně příjemný rozhovor na téma, které jsem si pro koučování sama vybrala, přestože jsem z něho z počátku měla docela obavy. Pomohlo mi se v klidu a s určitým nadhledem podívat na problém, na který jsem se v rámci koučinku rozhodla zaměřit, z jiné perspektivy. Romča mi na můj problém nedala konkrétní odpověď, ale díky ní jsem si položila více dalších otázek, na které jsem se snažila si odpovědět a tím se nad řešenou věcí více zamyslet. Uvědomění si některých věcí pro mě sice nebylo příjemné a chvílemi i dost bolelo. I když jsem ale byla po sezení hodně vyčerpaná, současně jsem odcházela s nadějí a odvahou začít konkrétní, dlouho neřešený problém řešit. Na chvíli jsem se zastavila, uvědomila jsem si, které věci mohu ovlivnit a změnit, a současně, na které vůbec žádný vliv nemám a nemá tak smysl se kvůli nim trápit. Romča je milá, příjemná, empatická a pozorně naslouchá, koučink s ní všem, kteří na sobě chtějí pracovat a řešit své problémy a dále se v životě posouvat, rozhodně doporučuji.

5/5
Lucie L.
Paní Romanu mohu jen doporučit. Je to velice empatický člověk a svým vnitřním klidem a zkušenostmi vás navede se dívat na věci jinak, a to pozitivně. Velice mi pomohla.
5/5
Renata K.

Chceš vystoupit ze své komfortní zóny a potřebuješ oporu? 

Jsem tu pro tebe, napiš mi.

1. koučink zdarma

Nemáš jistotu, jestli jsem pro tebe ten správný kouč ?

Pojďme to společně otestovat !

Novým klientům poskytuji na prvním sezení 15 minut bezplatněTo je čas dostatečný k tomu, abychom společně pochopili tvou osobní situaci a očekávání. 

Objev, co ti koučink může nabídnout.

Při své práci respektuji Etický kodex koučů ICF (International Coach Federation), jehož součástí je absolutní diskrétnost.

Jsi-li v tíživé sociální situaci a cena je to jediné, co ti brání nabídku využít, kontaktuj mě ZDE, najdeme řešení.

Nákupní košík